Udstillingsresultater/show results

Växjö 2017 Ny international champion

Udstillingsresultater:

2018:

Fredericia                                 Championklasse                Ex 3
Jean-Jacques Dupas                  Frankrig

2017:

Leipzig                                     Champion klasse                Ex 1 VDH CAC, Bedste tæve          Danielle zevens                                                                  CACIB, BIM, Ny GERMAN WINNER                                                                                            17.

Växjø.                                     Champion klasse.              ex 1 CK, bedste tæve CACIB og      Åke Cronander                                                                 BIR, BIG 2 Ny international                                                                                                      Champion


2016:


Margrit Völzer                           Luxembourg                   VG 3
Luxembourg                              Åben klasse

Miklos Levente                          Malmø                           EX 2 CK
Romænien                                Champion klasse

 

2015:

Birgit Seloy                              Herning                          EX 3 med CK
Danmark                                  Champion klasse

Johnny Andersson                    Herning                          EX 3 med CK
Sverige                                    Champion Klasse

Jørgen Hindse                          Herlufholm                    EX 3 med CK
Danmark                                  Champion klasse

Hans Lehtinen                          Åland, Finland               EX 1 med CK
Finland                                    Åben klasse                   Bedste tæve med CAC & CACIB
                                                                                    BIR og BIG 3

Tino Pehar                               Hillerød                         EX 1 med CK
Ungarn                                    Championklasse              3. bedste tæve med res. CACIB                                                                       

Teixeira Luis Pinto                   Esløv, Sverige                 EX 3 med CK
Portugal                                  Champion klasse             4. bedste tæve 

Rune Fagerstrøm                     Treldenæs                     EX 3
Finland                                   Champion klasse

Horst Kliebenstein                  Varde                             EX 1 med CK
Tyskland                                 Champion klasse            2. bedste tæve 

Birte Scheel                           Bornholm                       EX 1 CK
Danmark                                Åben Klasse                    Bedste tæve m. CAC, CACIB & BIM

Jens Utke Ramsing                 Bornholm                        EX 1 med CK
Danmark                                Åben klasse                    2. bedste tæve med res. CAC & res. CACIB

J. Vasco Pocas                        Vejen                             EX 1 med CK
Portugal                                 Åben klasse

John J. Walsh                         Vejen                             EX 2
Irland                                     Åben klasse

Ole Staunskær                        Nyborg                           EX3
Danmark                                Åben klasse

Inger Dahle                             Roskilde                         EX 1
Norge                                     Åben klasse

Luis Pinto Teixeira                   Roskilde                         EX 2 med CK
Portugal                                  Åben klasse

Cindy Petterson                       Korsør                            EX 1 med CK
Sverige                                    Åben klasse                    2. bedste tæve, res CAC

Hedi Rolfes                              Nykøbing Falster            EX 2 med CK 
Sydafrika                                 Åben klasse                    3. bedste tæve

Brigitte Thilemann                   Malmø                            EX
Danmark                                  Åben klase

Bjarke Sabroe                          Fredericia                       EX 3
Danmark                                  Åben klasse

 

2014:

Wenche Eikeseth                      Herning                          Ex 3 med CK
Norge                                      Åben klasse                     

Barrie M. Croft                         Herning                          Ex 1 med CK
England                                    Åben klasse                    2. bedste tæve m. res. CAC & CACIB

Hanne Laine Jensen                  Herlufsholm                    Very good 4
Danmark                                  Åben klasse

Johan J. Juslin                          Hillerød                          Ex 1
Finland                                     Åben klasse                  3. bedste tæve m. res. CAC & res. CACIB       
 

Maria Gkinala                            Randbøldal                        Ex 3 m. CK
Irland                                        Åben klasse

Monique van Brempt                  Fredericia                        EX 2
Belgien                                     Åben klasse

 

2013:

Patric Ragnarson                        Fredericia                        EX
Sverige                                     Åben klasse  

Leif-Herman Wilberg                   Malmø                            EX 1 CK
Norge                                       Åben klasse                     3. bedste tæve m.res.CAC.
                                                                                      med i vindende opdrætsklasse      

Anders Tunold-Hanssen               Korsør                            EX
Norge                                       Åben klasse

Brigitte Thilemann                     Roskilde                          EX 3 
Danmark                                   Åbenklasse

Frank Kane                                Roskilde                          EX 2 
England                                    Åbenklasse

Carsten Birk                              Svendborg                       EX 2 CK
Danmark                                   Åbenklasse

Gunnar Nymann                         Nyborg                            EX 3 
Danmark                                   Åbenklasse

Daniella Zevens                         Neumünster                     SG 1 
Tyskland                                   Åbenklasse

Bo Lasthein Andersen                 Vejen                              EX 4 
Danmark                                   Åbenklasse

Annette Bystrup                        Bornholm                         Ex 2
Danmark                                   Åbenklasse

Birgitte Schjøth                         Bornholm                         Ex 3 
Danmark                                   Åbenklasse

Paul Odenkirchen                      Varde                              Ex 2
Canada                                     Åbenklasse

Adam Chappell                          Randbøldal                      EX 2 CK
England                                    Åbenklasse

Gitte Finnch Pedersen                Sofiero                            Ex 1 CK. 2. bedste tæve m. CAC. & 
Danmark                                   Åbenklasse                      Resc. CACIB

Elzbieta Chwalibog                     Ballerup                          Ex 1 
Polen                                       Åbenklasse

Sanna Vakkilainen                      Herlufsholm                     Ex 2 CK. 4. bedste tæve m.
Finland                                    Åbenklasse                       Resc. CAC.

Mary Wilson                              Herlufsholm                     Ex 1 CK
USA                                         Åbenklasse                       2. bedste tæve m. CAC.

Dorothea Carroll                        Herning                          Ex 1 CK. 2 bedste tæve m.
Irland                                      Åbenklasse                       res CAC & CACIB. 

Renée Sporre-Willes                  Herning                           Ex 2 vinder m CK.
Sverige                                    Åbenklasse

 

2012:

Rune Fagerström                       Fredericia                        EX 1 CK
Finland                                    Mellemklasse                   4. bedste tæve

Rune Fagerström                       Malmø                             Very Good
Finland                                    Mellemklasse

Salmi-Aalto Teija                       Korsør                              EX 3
Finland                                    Mellemklasse

Birgit Seloy                               Roskilde                           EX 2
Danmark                                   Mellemklasse

Svein Helgesen                         Roskilde                           EX 1 CK
Norge                                      Mellemklasse

Petra Junehall                          Nyborg                            EX 1 CK
Sverige                                    Mellemklasse                   3.bedste tæve CAC

Annette Bystrup                       Ålborg                              EX 1 CK
Danmark                                  Mellemklasse                    4. bedste tæve

Jens Utke Ramsing                    Ballerup                           EX 2 CK
Danmark                                  Åben klasse

Antonio Di Lorenzo                    Ballerup                           EX 1 CK
Norge                                     Åben klasse                       4.bedste tæve res. CAC

Jørgen Hindse                          Århus                               EX 4
Danmark                                  Åben klasse

Daniela Zevens                         Randbøldal                       Very Good
Tyskland                                  Åben klasse

Rui Oliveira                              Vejen                               EX 4
Portugal                                  Åben klasse

Norman Deschymere                 Vejen                               EX 2 CK
Belgien                                   Åben klasse                       4. bedste tæve

Lesley Chappell                        Haslev                             EX 4
England                                   Åben klasse

Pirjo Aaltonen                          Herning                            EX 2 CK
Finland                                    Åben klasse

Carl-Gunnar Stafberg                 Herning                            EX 4
Sverige                                    Åben klasse  

 

2011:

Göran Bodegård                         Fredericia                        SL
Sverige                                     Hvalpeklasse  

Horst Kliebenstein                     Tønder                            EX 2
Tyskland                                   Juniorklasse

Annette Bystrup                        Korsør                             EX 2
Danmark                                   Juniorklasse

Heidi Rolfes                               Næstved                         EX 2
Sydafrika                                   Juniorklasse

Kurt Nilsson                               Hillerød                          EX 2
Sverige                                     Juniorklasse

Myra Mclennan                          Nyborg                            Very Good
Australien                                 Juniorklasse 

Peter Van Montfoort                   Valby                              Very Good
Holland                                     Juniorklasse

Kresten Scheel                          Vejen                              EX 3 CK
Danmark                                   Juniorklasse

Rainer Vuorinen                         Vejen                              EX 4
Finland                                     Juniorklasse

Elina Haapniemi                         Vejen                              EX 3
Finland                                     Juniorklasse

Søren Wesseltoft                       Vejen                              Very Good
Danmark                                   Juniorklasse

Lynne Harwood                          Varde                              Very Good
Australien                                Juniorklasse 

Wera Hübenthal                        Herlufmagle                     EX 1 CK
Sverige                                    Juniorklasse

Kenneth Eth                             Herning                           EX 1 CK
Sverige                                    Juniorklasse

Frank Kane                               Herning                            EX 1 CK
England                                   Juniorklasse

 

2010:

Monica Stavenborn                     Herlufsholm                     BOB baby SL1
Sverige                                     Hvalpeklasse

 

 

Herlufsholm 2013
Dette billed er fra Maddies første udstilling som baby! Her vandt hun sin klasse og blev derefter bedste baby af alle de gul/tiger Grand Danois babyer. Jeg var en meget stolt ejer !
Herning 2012
Nyborg 2013