Udstillingsresultater

Eslöv 2017

 2018:

Jean-Jacques Dupas                      Fredericia                                    Ex 4
Frankrig                                       Åben klasse
2017:

Daniella Zevens                            Leipzig                                         Ex 2, Resv. VDH CAC
Tyskland                                       Åben klasse

Åke Cronander                              Växjö                                           Ex 1 CK, 2 bedste tæve    Sverige                                         Åben klasse                                   CAC, res. CACIB

Bjørn einarsve                               Eslöv                                          Ex 2 CK, 2 bedste tæve      Sverige                                         Åben klasse                               CAC, res CACIB

Milan Krinke                                 Luxembourg                               Ex 2 res. CAC
tjekkiet                                         Åben klasse

2016: 

Boris Spoljaric                             Herning                                      EX 3 CK
                                                     Åben klasse

Petra Junehall                              Herning                                      EX 4 
Sverige                                          Åben klasse

Jens Myrman                                Herlufsholm                              EX 1 CK
                                                      Åben Klasse


Johnny Nilsson                            Ballerup                                    EX 1
Sverige                                         Åben klasse

Margrit Völzer                              Luxemborg                                 EX 2 Res CAC
Luxemborg                                   Åben Klasse

Carsten Birk                                 Belgien (EUDS)                           EX 1
Danmark                                      Åbenklasse                                3. bedste tæve

Daniella Zevens                            Rellingen                                  EX 2 res CAC res VDH
Tyskland                                      Åbenklasse

Colette Mildoon                            Vejen                                       EX
Irland                                          Åben klasse

Uschi Eisner                                 Vejen                                       EX 1 CK
Østrig                                          Åbenklasse

Hollensteiner                               Neumünster                              EX 1 CAC, CAC VDH;
Tyskland                                      Åben klasse                               CACIB, BIM

Gitte Finnich Pedersen                  Nyborg                                     EX 2, CK
Danmark                                      Åben klasse                              2. bedste tæve res CAC

Miklos Levente                             Malmø                                      VG 3
Romænien                                   Mellem klasse

2015:

Birgit Seloy                                 Herning                                      EX 1 med CK
Danmark                                     Mellem klasse                             4. bedste tæve

Johnny Andersson                       Herning                                       EX 2 med CK
Sverige                                       Mellem klasse

Jørgen Hindse                             Herlufholm                                  EX 3
Danmark                                     Mellem klasse

Hans Lehtinen                             Åland, Finland                             EX 1 med CK
Finland                                       Junior klasse                                3. bedste tæve

Tino Pehar                                   Hillerød                                      EX 1 med CK
Ungarn                                        Junior klasse                               Bedste tæve med CAC, BIM
                                                                                                     Københavns junior vinder 2015
                                                                                                     Københavns vinder 2015

Teixeira Luis Pinto                        Esløv, Sverige                              EX 1 med CK
Portugal                                       Junior klasse                               3. bedste tæve med res. CAC

Rune Fagerstrøm                          Treldenæs                                  EX 3 med CK
Finland                                        Junior klasse

Horst Kliebenstein                        Varde                                         EX 1 med CK
Tyskland                                       Junior klasse                              Bedste tæve med CAC, BIM

Birte Scheel                                  Bornholm                                   EX 2
Danmark                                       Junior klasse

Jens Utke Ramsing                         Bornholm                                  Ex 1 med CK
Danmark                                        Junior klasse                             3. bedste tæve

J. Vasco Pocas                                Vejen                                       EX 1 med CK
Portugal                                         Junior klasse

John J. Walsh                                 Vejen                                       EX 1 med CK
Irland                                             Junior klasse                            3. bedste tæve med res. CAC

Ole Staunskær                                Nyborg                                     EX 2 med CK
Danmark                                        Junior klasse

Inger Dahle                                     Roskilde                                   EX
Norge                                             Junior klasse

Luis Pinto Teixeira                           Roskilde                                   EX 2 CK
Portugal                                          Junior klasse

Cindy Petterson                               Korsør                                      EX 2 med CK
Sverige                                           Junior klasse

Heidi Rolfes                                    Nykøbing Falster                        EX 2 med CK
Sydafrika                                        Junior klasse

Brigitte Thilemann                          Malmø                                       EX
Danmark                                         Junior klasse

Bjarke Sabroe                                  Fredericia                                 EX 2
Danmark                                          Junior klasse

 

2014:


Wenche Eikeseth                               Herning                                    SL 1 BIM        

Norge                                               Hvalpe klasse

Barrie M. Croft                                  Herning                                    SL 2                                 
England                                            Hvalpe klasse

Hanne Laine Jensen                          Herlufsholm                             Lovende
Danmark                                           Baby klasse

Johan J. Juslin                                  Hillerød                                   Særdeles lovende 1
Finland                                             Baby klasse                              BIM

Maria Gkinala                                    Randbøldal                              Særdeles lovende 1
Irland                                                Baby klasse                             BOB



Vejen 2015
Varde 2015