Udstillingsresultater!

Eslöv 2017

2017:

Daniella Sevens                            Leipzig                                         KIB (halt)

Tyskland                                       Champion Klasse

                                                    Växjö                                           Ex 2 CK, 2 bedste han, res CACIB                                            Champion klasse

Bjørn Einarsve                             Eslöv                                            Ex 1 CK, bedste han M. CACIB, BIM                                   Champion klasse

Milan Krinke                                Luxembourg                                Ex 3 

Tjekkiet                                      Champion klasse

Vincent O´brien                        Odense                                         VG 3

                                                  Champion klasse

2016: 

Boris Spoljaric                          Herning                                          EX
                                                  Champion klasse


Petra Junehall                          Herning                                          EX 3 CK
Sverige                                      Championklasse                     

Jens Myrman                           Herlufholm                                     EX                                                                                               Champion Klasse 

Margrit Völzer                              Luxemborg                                   EX 1 CAC
Luxemborg                                   Åben klasse                                  2. BOS, RES CACIB

J. Vasco Pocas                              Belgien EUDS                                EX 3
Portugal                                      Åben klasse

Danielle Zevens                            Rellingen                                     EX 1, CAC, VDH CAC
Tyskland                                      Åben klasse

Colette Muldoon                           Vejen                                          EX
Irland                                          Champion klasse

Uschi Eisner                                  Vejen                                         EX 4, CK
Østrig                                          Champion klasse

Hollensteiner                                Neumünster                                EX 1, CAC, VDH CAC
Tyskland                                       Åben klasse                                 BIR, CACIB, BIG 3

Gitte Finnich Pedersen                   Nyborg                                       EX 1, CK
Danmark                                       Åbenklasse                                 4. BOS, CAC

Pedro Bispo                                  Roskilde                                      EX 2 CK
Portugal                                       Åben klasse

Harto Stockmari                            Roskilde                                      Suf.
Finland                                        Åben klasse

 

2015:

Birgit Seloy                                  Herning                                        EX 2
Danmark                                      Mellem klasse                               5. bedste han med res. CAC

Johnny Andersson                         Herning                                        EX 1 med CK
Sverige                                         Mellem klasse                              2. bedste han m. CAC &
                                                                                                       res. CACIB

Jørgen Hindse                              Herlufsholm                                  EX 2 med CK
Danmark                                      Mellem klasse

Hans Lehtinen                              Åland, Finland                               EX 1 med CK
Finland                                        Junior klasse                                 Bedste han med CAC, BIM

Tino Peha                                     Hillerød                                        EX 1 med CK
Ungarn                                         Juniorklasse                                  2. bedste han med                                                                                                      CAC, KBHW 15
                                                                                               

Teixeira Luis Pinto                         Esløv, Sverige                               EX 1 med CK 
Portugal                                        Junior klasse                                Bedste han med CAC, BIM

Rune Fagerström                            Trelde næs                                  EX 1 med CK
Finland                                           Junior klasse                               3. bedste han med res. CAC

Horst Kliebenstein                          Varde                                          EX 1 med CK
Tyskland                                         Junior klasse                               Bedste han med CAC, BIR

Birte Scheel                                    Bornholm                                    EX 2 med CK
Danmark                                         Junior klasse

Jens Utke Ramsing                          Bornholm                                     EX 2 med CK
Danmark                                         Junior klasse

J. Vasco Pocas                                 Vejen                                          EX 1 med CK
Portugal                                          Junior klasse                               3. BOS,  CAC, CQ

John J. Walsh                                  Vejen                                          EX 1 med CK
Irland                                              Junior klasse                               4. bedste han med res. CAC

Ole Staunskær                                 Nyborg                                        EX 1
Danmark                                         Junior klasse

Inger Dahle                                      Roskilde                                      EX 2
Norge                                              Junior klasse

Luis Pinto Teixeira                            Roskilde                                      EX 1 med CK
Portugal                                           Junior klasse                               2. bedste han med CAC

Cindy Petterson                                Korsør                                         EX 1 med CK
Sverige                                             Junior klasse                               4. bedste han

Heidi Rolfes                                      Nykøbing Falster                         EX 1 med CK
Sydafrika                                          Junior klasse                              3. bedste han med res. CAC

Brigitte Thilemann                            Malmø                                         EX 1 med CK
Danmark                                          Junior klasse                                4. bedste han

Bjarke Sabroe                                   Fredricia                                      EX 2
Danmark                                          Junior klasse

 

2014:

Wenche Eikeseth                               Herning                                        SL 1  
Norge                                               Hvalpe klasse                                BIR

Barrie M. Croft                                  Herning                                        SL 1
England                                            Hvalpe klasse                                BIR

Hanne Laine Jensen                          Herlufsholm                                  SL 1
Danmark                                           Baby klasse                                  BIR

Johan J. Juslin                                  Hillerød                                       Særdeles lovende 1
Finland                                             Baby klasse                                  BOB

Maria Gkinala                                    Randbøldal                                  Særdeles lovende 1
Irland                                                Baby klasse                                 BIM

Vejen 2015
Varde 2015, Bedste han med CAC og BIR (BIM - Royal Jazz African Breeze aka. Jojo)